×

Testowanie kosmetyków za pieniądze

Na start przepraszam Was za taki clickbaitowy tytuł, ale zależy mi, żeby ten tekst trafił do dużej ilości ludzi. Ma on na celu ostrzeżenie przed nowym oszustwem, więc czytajcie uważnie! 

Osobiście od kilku lat pracuję jedynie zdalnie i przez to jestem członkiem wielu grup promujących taki typ pracy. Jakiś czas temu zaczęły się tam pojawiać ogłoszenia zachęcające do pracy jako testerka kosmetyków. Nie dość, że osoba zainteresowana dostawała do testów najnowsze kosmetyki, to jeszcze mogła na takim testowaniu zarobić. Ogłoszenia dodawali ,,przedstawicie" różnych marek kosmetycznych - m.in. Uroda czy L'Oreal Paris co widać na zrzutach poniżej. 

Po zgłoszeniu się ,,przedstawicie" proszą Was tylko o jedną rzecz - drobną opłatę za kuriera. Skoro dostajecie za darmo i kosmetyki i płacą Wam za testy, to czym jest te kilka złotych, które musicie zapłacić za to, aby kurier dostarczył Wam paczkę cudowności pod sam dom? 

Testuj kosmetyki za pieniądze
Testuj kosmetyki za pieniądze
Wszystko wydaje się super, prawda? Tylko jest mały haczyk... Paczka nigdy do Was nie dotrze, a ,,przedstawiciel" szybko zniknie. Może dla kogoś 20 zł  (które sobie wołają za wysyłkę) to nie jest duża suma, a może dla kogoś jest. Ale wystarczy, że jednego dnia taki oszust znajdzie 10 chętnych osób i już zarobi 200 zł na czysto. A im więcej będzie się o tym mówiło, tym mniej osób się złapie na takie ogłoszenia. 

Oczywiście obrywa się także markom, pod których logiem organizowane są takie testy. Oczywiście nie mają one zielonego pojęcia, że takie ogłoszenia się pojawiają, więc nie zawsze są w stanie w porę Was ostrzec i zareagować. Dlatego należy pamiętać o kilku ważnych sprawach: 

- Testy kosmetyków są organizowane bezpośrednio przez marki, znane portale o tematyce urodowej czy agencje marketingowe - nigdy osoby prywatne nie będą prowadziły naboru do testów!

- Żadna szanująca się firma szukająca testerów nie będzie Wam kazała płacić za nic - w momencie kiedy ktoś potrzebuje od Was chociaż złotówkę na jakieś śmieszne opłaty (tym bardziej dotyczące wysyłki) to znak, żeby się wycofać.

- Zawsze możecie napisać do danej marki - maile do kontaktu z nimi są dostępne na oficjalnych stronach, a wiele firm posiada aktualnie konta na Facebooku, gdzie również możecie się z nimi skontaktować i dopytać czy aktualnie prowadzą taką akcję.

Mam nadzieję, że ten post okaże się przydatny w momencie kiedy traficie na takie ogłoszenie.  Osobiście brzydzę się po prostu ludźmi, którzy chcą zarobić na krzywdzie czy oszustwie, więc walczę z tym na ile mogę. Taka moja mała kampania :) 

5 komentarzy:

  1. Jawne wyłudzenie danych i nic więcej. Ale kto normalny, daje się na to nabrać? Tak samo jak pseudo testy itp. Jeżeli robi to agencja pr czy dana marka spoko. Ale testy osób prywatnych? To jest tak śmieszne 🤣🤣🤣

    OdpowiedzUsuń
  2. Coraz bardziej ludzie stają się zachłanni i starają się wszystko robić by zarobić nawet na cudzej krzywdzie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dużo jest takich ogłoszeń. Ale na przykład Avon w pakiecie dla Ambasadoerk, które mają testować produkt każe płacić za produkt + wysyłkę. Więc też tak do końca nie jest jak mówisz.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli już do mnie zajrzałaś, zostaw komentarz, jestem ciekawa Twojej opinii :)
Pamiętaj, że komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, które pozostawiasz wraz z komentarzem tj. nick, ewentualnie adres email lub inne dane. Nie są one w żaden sposób przeze mnie wykorzystywane, a pozostawienie ich jest całkowicie dobrowolne.

Copyright © 2016 Gra o Trend - kobieca strona internetu , Blogger